СМЕСВАМ ЛИМОН И МЛЯКО И СТАВА ЧУДО: кремообразен десерт без печене за 10 минути!

Реклама



Необходими продукти:

  • 1 литър прясно мляко
  • 1 чаена лъжичка ванилова захар
  • 1 лимон
  • 6 яйчни жълтъка
  • 125 грама захар
  • 1,5 супени лъжици царевично нишесте
  • 4 броя бисквити „Орео“
  • какао на прах

Начин на приготвяне:

Налейте прясно мляко в дълбока тенджера и добавете ваниловата захар. Обелете кората на лимона и в прибавете в съда. Сложете на котлона и гответе, като бъркате, докато загрее. Свалете и прецедете.

В купа разбийте жълтъците заедно с кристалната захар и нишестето. На тънка струя налейте топлото прясно мляко, като през цялото време бъркате. Прехвърлете втенджера и върнете на котлона. Гответе до сгъстяване, като през цялото време бъркате.

В чаши или купички сложете по 1 бисквитка „Орео“ и след това полейте с крема. Поръсете с малко какао на прах и сложете в хладилник за 30 минути или докато стегне добре. След това извадете и поднесете.

Опитайте това вкусно предложение от раздел рецепти за крем.

За още красиви и вкусни рецепти се АБОНИРАЙТЕ ЗА КАНАЛА НИ В Youtube.

https://www.youtube.com/channel/UCal9Mlq4Xtt6heTccz041zQ

Вкусни дни!

Прегледи: 2 270

Реклама