Необходими продукти:
- 1 литър прясно мляко
- 1 чаена лъжичка ванилова захар
- 1 лимон
- 6 яйчни жълтъка
- 125 грама захар
- 1,5 супени лъжици царевично нишесте
- 4 броя бисквити „Орео“
- какао на прах
Начин на приготвяне:
Налейте прясно мляко в дълбока тенджера и добавете ваниловата захар. Обелете кората на лимона и в прибавете в съда. Сложете на котлона и гответе, като бъркате, докато загрее. Свалете и прецедете.
В купа разбийте жълтъците заедно с кристалната захар и нишестето. На тънка струя налейте топлото прясно мляко, като през цялото време бъркате. Прехвърлете втенджера и върнете на котлона. Гответе до сгъстяване, като през цялото време бъркате.
В чаши или купички сложете по 1 бисквитка „Орео“ и след това полейте с крема. Поръсете с малко какао на прах и сложете в хладилник за 30 минути или докато стегне добре. След това извадете и поднесете.
Опитайте това вкусно предложение от раздел рецепти за крем.
За още красиви и вкусни рецепти се АБОНИРАЙТЕ ЗА КАНАЛА НИ В Youtube.
https://www.youtube.com/channel/UCal9Mlq4Xtt6heTccz041zQ
Вкусни дни!