ДЕСЕРТ В ЧАША С ЧЕРЕШИ И КРЕМ – без печене, освежаващ и толкова вкусен, че изчезва за минути!

Реклама



Необходими продукти:

За пудинга:

  • 1 чаена чаша захар
  • 3 супени лъжици брашно
  • 2 супени лъжици царевично нишесте
  • 1 литър прясно мляко
  • 1 пакетче ванилова захар
  • 200 милилитра сладкарска сметана
  • 1-2 супени лъжици краве масло

За плодовия пълнеж:

  • 200 грама обезкостени череши
  • 5 супени лъжици захар
  • 1-2 супени лъжици царевично нишесте
  • 120 милилитра вода

Още:

  • 200 грама обикновени бисквити

Начин на приготвяне:

Изсипете всички изброени съставки за пудинга в тенджера и разбъркайте, докато се получи гладка смес. Загрейте на среден огън, като бъркате непрекъснато, докато се сгъсти.

Докато кремът е още топъл, добавете маслото и ванилията и разбъркайте. Оставете да се охлади. След това разбийте сметаната и прибавете към крема. Разбъркайте добре.

За плодовия пълнеж смесете всички съставки и поставете на среден огън. Гответе, докато леко се сгъсти, като бъркате от време на време.

Смелете бисквитите и напълнете дъното на чаши с тях. Сипете от охладения крем и над него поставете от плодовия пълнеж.

Оставете десерта да се охлади в хладилник за 3-4 часа преди сервиране. След това извадете и поднесете.

Опитайте това вкусно предложение от раздел рецепти за череши.

За още красиви и вкусни рецепти се АБОНИРАЙТЕ ЗА КАНАЛА НИ В Youtube.

https://www.youtube.com/channel/UCal9Mlq4Xtt6heTccz041zQ

Вкусни дни!

Прегледи: 1 035

Реклама